Išleisti į gamtą

Raiboji pelėda

Vakar į Gyvūnų globėjų asociacijos prieglobstį atvyko ir dar vienas itin retas Lietuvos kraštuose svečias. Tai – Raiboji pelėda. Ji rasta ir pristatyta pas mus buvo žmogaus, kuris teigė ją radęs po jos atsitrenkimo į langą. Iš pradžių pelėda buvo vangi, vieną sparną valdė netaisyklingai, tačiau šiandien ji jaučiasi daug geriau, priešinasi imama, plasnoja, seka… Read more »

Rudagalvis kiras

Šių metinis Rudagalvis kiras buvo rastas besiblaškantis medelyne Kauno rajone. Šaunieji medelyno darbuotojai pagailėjo paukštelio ir suskubo jį atgabenti mums. Apžiūrėjus veterinarams jokių rimtų traumų nenustatyta, buvo priimta išvada, kad paukštis galėjo kur nors atsitrenkti, todėl vieną naktelę paukštis praleido mūsų globoje, o kitą rytą buvo gražintas į laisvę tolėliau nuo miesto. Paleidimo akimirkos:

Bebriukas iš Jonavos

Išgelbėtas bebriukas iš Jonavos, buvo paleistas Nevėžio upėje. Ačiū mūsų savanoriui ir aplinkiniams žmonėms, kurie pastebėjo bebriuką, pranešė bei padėjo jį išvaduoti! Daugiau skaitykite: http://jonavoszinios.lt/neeiline-gelbejimo-operacija Paleidimo akimirkos:

Gulbė nebylė iš Panevėžio

Šių metų gulbiukas Gyvūnų globėjų asociacijos savanorės buvo perimtas iš Panevėžio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Gulbiukas tarnybos inspektorių buvo rastas tupintis prie tarptautinio kelio. Kilo įtarimas, kad pilkasis jaunuolis yra sužalotas. Atsigabenus veterinarinei apžiūrai paaiškėjo, kad gulbiukas yra visiškai sveikas ir todėl jis buvo grąžintas namo – į gamtą. Greičiausiai gulbiukas skrido į vandens… Read more »

Juodoji meleta laisvėje

Juodoji meleta atkeliavo praeitą savaitę į mūsų globą, nes žmonės rado ją gulinčią, galimai atsitrenkusią kur nors. Veterinarams apžiūrėjus, sužeidimų nebuvo nustatyta. Keletas valandėlių ramybėje, tamsoje ir ši gražuolė buvo gražinta namo nuošaliau nuo miesto. 🙂 Jeigu randate galimai atsitrenkusį į kur nors paukštelį, Jums taip pat reikėtų susirasti kokią nors dėžutę (tam puikiausiai tinka… Read more »

Margasis genys grįžta į laisvę

5 sekundės laimės…  margasis genys buvo rastas Ateities pl. (Kaunas) gulintis ant kelio. Geros valios žmogus jį suskubo atgabenti mums, kol judrioje gatvėje paukštis nežuvo. Apžiūrėjus geniuką rimtų traumų nenustatyta. Nusprendėme, jog jis galėjo kažkur atsitrenkt. Palaikius per naktį, kitą dieną paleidome jį į laisvę saugioje vietoje – toliau nuo gatvių.

Pilkojo garnio pietūs

Akimirkos iš vasaros darbų. Pilkojo garnio pietūs 🙂 Vėliau šis paukštis buvo išleistas į laisvę.      

Pilkasis garnys laisvėje

Dalinamės prisiminimais iš vasaros… Į mūsų globą atkeliavęs pilkasis garnys buvo galimai sužeistas, tačiau po veterinarinės apžiūros traumų nenustatyta, tik lengvas išsekimas. Keletas dienų reabilitacijos mūsų globoje ir paukštis galėjo grįžti namo – į gamtą 🙂

Ežys iš Vilnius

Ežiukas atkeliavo į mūsų globą iš mūsų draugų Vilniuje – Buivydiškių veterinarijos klinikos. Ten jam buvo suteikta pirmoji pagalba. Ežiukas buvo labai guvus, judrus, gerai maitinosi, todėl buvo priimtas sprendimas jį paleisti į gamtą.   Paleidimo akimirkos:  

Briedė iš Aukštųjų Šančių

2017-07-24 nuo labo ryto Gyvūnų globėjų asociacija gavo skambučius apie klaidžiojančią briedę Kaune, tarp Aukštųjų ir Žemųjų Šančių. Sekėme šią briedę, stebėjome jos judėjimo trajektoriją. Po pietų, pradėjome briedės gelbėjimo operaciją. Pasitelkę į pagalbą savo savanorius užsispendėme briedę į kampą. Tuomet buvo panaudotas nuotolinio užmigdymo šautuvas. Šūvis buvo sėkmingas, tačiau briedė iš naujo pasileido į… Read more »

Paprastasis suopis iš Kalvarijos

2017.06.27 Gražuolis paprastasis suopis atkeliavo į mūsų specialistų rankas iš Kalvarijos (Marijampolės apskritis). Suopiukas labai išsekęs, ant sparno turi puliuojančią žaizdą, tas pats sparnas dar ir išnarintas… Dedame visas pastangas, kad paukštį pastatytume ant kojų! 2017.06.29 Suopis puikiai maitinasi, po truputį tvirtėja, stojasi ant kojų, jau po truputį užtenka jėgų save išlaikyti ant šakos. 2017.07.25… Read more »

Didžioji antis – žvejų pinklėse

Ši antytė atkeliavo iš Kauno. Kodėl? Nes buvo labai skaudžiai „užkibusi“ žvejų kabliukuose… Įstrigę kabliukai pažeidė anties kojas, visiškai suvaržė jos judesius. Antytę mes išlaisvinome, koją susiuvo „Nuaro“ veterinarijos specialistai ir gražinome ją namo – į gamtą. Mieli žvejai, labai prašome Jūsų žvejoti atsakingai ir nepalikti savo inventoriaus vandenyje ar ant krantų. Jūs neesate vieni… Read more »

Juodakaklis naras

Raudonosios knygos atstovas – juodakaklis naras, atkeliavo į mūsų rankas kaip galimai sužalotas. Veterinarijos gydytojai apžiūrėjus šį retą paukštį rimtų sužalojimų nerasta, tik keletas nubrozdinimų. Buvo priimtas sprendimas paukštį paleisti į laisvę Nevėžio upėje. Paleidimo akimirkos:

Paprastojo suopio jaunikliai

„Gyvūnų globėjų asociacija“ š.m., birželio 11 d., gavo pranešimą apie keistą radinį prie parduotuvės Birštono savivaldybės, Birštono Vienkiemio kaime. Gyvūnų globėjai nuvykę į nurodytą vietą rado į audinį įsuktus ir paliktus du dar neskraidančius plėšriojo paukščio jauniklius. Tai buvo 3-4 savaičių amžiaus paprastojo suopio jaunikliai. Kadangi patys skraidyti jie pradės tik dar po 3-4 savaičių,… Read more »

Briedės gelbėjimo operacija Panevėžyje

Gyvūnų globėjų asociacijos specialistai Eglė ir Gedminas darbavosi visą dieną siekdami gražinti briedžio patelę į natūralią gamtą. Platesnė istorija bei nuotraukos: https://www.15min.lt/naujiena/gyvunu-klubas/ivykiai/panevezyje-neeiline-i-miesta-atklydusios-briedes-gelbejimo-operacija-172-801694 Dienos misija įvyko puikiai – briedė buvo paleista į laisvę. Paleidimo akimirkos:

Barsuko gelbėjimo operacija

Barsukas Šakių rajone buvo rastas vietinių gyventojų įkritęs į seniai nenaudojamą šulinį. Gelbėtojams pabandžius jį ištraukti – operacija nepavyko, kadangi išsigandęs barsukas priešinosi, kando. Gelbėtojai bendradarbiaudami su Aplinkos ministerijos specialistais kreipėsi į Gyvūnų globėjų asociacija pagalbos barsuką ištraukiant. Asociacijos savanorė suskubo gelbėtojams į pagalbą. Jai atvykus, barsukas buvo pasislėpęs vamzdyje, todėl jo gelbėjimo operacija vyko… Read more »

Bebras iš Vilniaus

Dalinamės viena iš mūsų sėkmės istorijų. Bebriukas buvo rastas Vilniaus miesto pakraštyje draskomas šunų. Iš pradžių gyventojai nesuprato ką šunys taip atkakliai apsupę, tačiau nuvijus pamatė, jog tai bebras. Nabagas labai išsigando ir saugiai pasislėpė tarp laiptų ir gėlių vazono pas kaimynus. Bebrą išgelbėję žmonės suskubo ieškoti pagalbos. Gyvūnų globėjų asociacijos savanorė suskubo bebrui į… Read more »

Stirnos gelbėjimo operacija

2016-05-13 09:49 val. gautas pranešimas iš Gyvūnų globėjų asociacijos, kad V. Krėvės pr. 109B į tvorą įstrigusi stirna. Plėstuvais stirna išlaisvinta iš 1,5 m aukščio. Stirna nuvežta ir paleista netoli Sausinės kaimo. Taip pat dalyvavo aplinkos apsaugos darbuotojai ir Gyvūnų globėjų asociacijos atstovai. Daugiau info: http://www.15min.lt/naujiena/gyvunu-klubas/ivykiai/kaune-daugiabucio-kiemo-tvoroje-istrigusia-stirna-vadavo-ugniagesiai-172-626571

Mažasis apuokas

Mažasis apuokas – pati dažniausia pelėdų rūšis Lietuvos krašte. Kasmet peri apie 3000 – 7000 porų. Rudenį (spalio – lapkričio mėn.) prasideda šių paukščių migracija, kurios metu paukščiai kartais telkiasi į būrius iki kelių dešimčių paukščių. Apuokas yra mūsų kraštų gyventojas, tad jis čia peri, žiemoja – yra pastebimas ištisus metus. Į Gyvūnų globėjų asociacija mažasis… Read more »

Paprastasis suopis

Į Gyvūnų globėjų asociacijos globą pateko paprastasis suopis. Sprendžiant pagal spalvinę gamą vyraujančia šio paukščio plunksnuose – suopis jau yra senyvo amžiaus. Paukštis žieduotas, pagal žiedą žinome, jog suopis „emigravo“ į Lietuvą iš Lenkijos, Gdansko. Suopis buvo rastas Vikonių kaime, Anykščių rajone. Veterinarinės apžiūros metu traumų nenustatyta – paukštis išliesėjęs. Tikėtina, jog kurį laiką badavo,… Read more »

Baltasis gandras

Baltasis gandras priešingai nei juodasis – nėra nykstanti rūšis. Kasmet Lietuvoje peri apie 13 000 – 14 000 porų (juodųjų 600-800 porų kasmet). Šie gandrai yra gerai žinomi žmonėms, kadangi jie niekur nesislepia – kuriasi ir gyvena prie pat žmonių gyvenamųjų vietų. Dėl tokio gyvenimo būdo, jie nebijo nei žmogaus, nei kito gyvūno kompanijos, drąsiai… Read more »

Jūrinis erelis

Jūrinis erelis yra vienas didžiausių paukščių Lietuvos padangėje. Ši rūšis yra įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą, kadangi kasmet viso labo stebima apie 80 – 100 perinčių porų. Nors ir mažai perinčių porų, tačiau būklė šios populiacijos yra palanki, kadangi ereliai įsikuria vis naujose vietose. Šis didingas paukštis į Gyvūnų globėjų asociacijos globą pateko iš Vilniaus… Read more »

Juodasis gandras

Juodasis gandras yra atsargus miško paukštis, vengiantis žmogaus kaimynystės, priešingai nei baltasis gandras, kuris gyvena prie žmonių, todėl yra drąsus, nebijo nei žmogaus, nei kitų gyvūnų kompanijos, saugiai jaučiasi vaikščiodamas ir tarp automobilių. Vos tik pamatęs einantį žmogų juodasis gandras iškart nuskrenda. Perėdamas kiaušinius ar prižiūrėdamas jauniklius paukštis privalo būti pakantus, tuomet jis tarsi abejingai… Read more »

Žvirblinė pelėda

Žvirblinė pelėda – perinti ir žiemojanti rūšis. Ši rūšis yra įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą. Tai itin reta rūšis, kasmet Lietuvoje peri viso labo apie 50-150 porų. Tai mažiausia iš Lietuvoje aptinkamų pelėdų, jos dydis tesiekia apie 15-19cm. Apdaro viršutinė pusė rusvai pilka, išmarginta mažais šviesiais taškeliais. Apačia balta su išilginiais tamsiais dryžiais. Skruostų „vainikai“ tamsūs,… Read more »

Didysis Baublys – laisvėje!

Didysis Baublys – tai į Lietuvos raudonąją knygą įtraukta rūšis. Šie paukščiai yra aptinkami visuose Lietuvos regionuose, tačiau negausiai. Kasmet peri apie 800 – 1000 porų. Pasitaiko atveju, kuomet šie paukščiai niekur neskrenda ir lieka žiemoti. Didysis Baublys išsiskiria savo išvaizda – visas kūnas ištisai šviesiai gelsvai rudas, išmargintas sudėtingu raštu – juodų dėmių iš… Read more »

Sėkminga vištvanagio sveikimo istorija

Patekęs višvanagis buvo su kreivai sugijusiu sparnu. Jį žmogus globojo apie mėnesį laiko, maitino, atgavo paukštis jėgas, tačiau negalėjo normaliai skristi, todėl pristatė pas mus.

Vėlyvasis šikšnys

Ankstyvą pavasarį susilaukėme savo globoje Vėlyvojo šikšnio 🙂 Šis gražuolis buvo visiškai sveikas, tad mūsų specialistų prižiūrimas dar šiek tiek „pažiemojo“ ir buvo gražintas į laisvę 🙂

Jūrinis erelis

Jūrinio erelio patelė praleidusi kurį laiką reabilitacijoje, iškeliavo į laikiną globą pas žmogų Klaipėdoje. Pagyvenusį pas jį dar beveik mėnesį, grįžo į laisvę.

Margasis genys

Į specialistų rankas atsidūręs margasis geniukas neturėjo jokių sužeidimų, galbūt tik buvo kur nors atsirenkęs ir jam pakako poros valandų, kad galėtų atsigauti. Geniukas grįžo į savo gimtąją aplinką – mišką 🙂

Didžioji antis

Didžioji antis norėjo tik užsukti pasisveikinti su gyventojais, tačiau truputėlį užsiliko balkone. Veterinarijos specialistams apžiūrėjus, antis galėjo grįžti į laisvę 🙂

Naminė pelėda

Naminė pelėda pateko į mūsų globą, nes galimai buvo atsitrenkusi kažkur. Po savaitės laiko reabilitacijos bei veterinarijos specialistų priežiūros, pelėda tamsiu paros metu iškeliavo į laisvę 🙂

Baltasis gandras

Baltojo gandro istorija, kuris nusprendė niekur neskristi ir liko ištikimas Lietuvai 🙂 atvyko jis pas mus netgi sausio mėnesį. Pabaigęs savo “žiemojimą” iki kol atšilo orai, išskrido į laisvę 🙂

Kraunasi ...
+
Rasta: