Didysis Baublys – laisvėje!

dsc_2304Didysis Baublys – tai į Lietuvos raudonąją knygą įtraukta rūšis. Šie paukščiai yra aptinkami visuose Lietuvos regionuose, tačiau negausiai. Kasmet peri apie 800 – 1000 porų. Pasitaiko atveju, kuomet šie paukščiai niekur neskrenda ir lieka žiemoti.

Didysis Baublys išsiskiria savo išvaizda – visas kūnas ištisai šviesiai gelsvai rudas, išmargintas sudėtingu raštu – juodų dėmių iš viršaus ir rudų bei juosvų dryžių iš apačios. Snapas stiprus, gelsvas – jo vertėtų pasisaugoti, kadangi užkluptas baublys gali labai stipriai juo kirsti, sužaloti. Kojos žalsvos, akys geltonos.

Didžiąją laiko dalį Didysis baublys praleidžia augalijos tankmėje, kur suka lizdą ir maitinasi smulkiais gyviais,  daugiausia stuburiniais. Šį unikalų paukštį pamatyti tipiškoje jo buveinėje yra labai sudėtinga, nes kūno apdaras paukštį labai maskuoja. Veisimosi laikotarpiu didesniuose vandens telkiniuose kai kada perskrenda iš vienos vietos į kitą, todėl pastebimas dažniau. Trikdomas paukštis nuskrenda arba stengiasi išlikti nepastebėtas – nurimsta maskavimosi poza (išsitempia ištiesdamas į viršų kaklą ir snapą). Dažniausiai esant paukščių veisimosi metu sužinoma iš jų tuoktuvių labai charakteringo balso.

Įspūdingasis Didysis Baublys pateko į Gyvūnų globėjų asociacijos globą iš Elektrėnų. Matyt, norėjo apsipirkti, bet išsigando žmonių kompanijos, kadangi buvo rastas įlindęs į kampą prie parduotuvės „Maxima“. Veterinarinės apžiūros metu jokių sužeidimų nebuvo rasta, todėl paukštis buvo greitai gražintas į jam natūralią aplinką. Tai labai atsargus paukštis, kelis kartus įsitikinęs, kad gali keliauti, niekada nepaleisdamas iš akių žmogaus, nukeliavo į krūmus.

 Paleidimo akimirkos:

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: