Raiboji pelėda

DSC_2627Vakar į Gyvūnų globėjų asociacijos prieglobstį atvyko ir dar vienas itin retas Lietuvos kraštuose svečias. Tai – Raiboji pelėda. Ji rasta ir pristatyta pas mus buvo žmogaus, kuris teigė ją radęs po jos atsitrenkimo į langą. Iš pradžių pelėda buvo vangi, vieną sparną valdė netaisyklingai, tačiau šiandien ji jaučiasi daug geriau, priešinasi imama, plasnoja, seka visus savo žvilgsniu.

Raiboji pelėda paskutinį sykį buvo pastebėti Lietuvoje prieš 3-4 metus Ventės rage. Tuo metu specialistams pavyko gražuolę pergudrauti, pagauti su tinklu, sužieduoti ir paleisti į laisvę. Šis paukštis itin retai atklystantis į Lietuvą iš Šiaurinių kraštų.

Vienas iš išskirtinis jos bruožų yra tai, jog ji, priešingai nei kiti pelėdiniai paukščiai, ji yra aktyvi dieną. Dėl ilgos, plačios uodegos, jos skrydžio metu ją galima sumaišyti su vienu iš vanaginių šeimos paukščiu.

Rytoj planuojame sulaukti svečiuose gerb. ornitologo Sauliaus Rumbučio iš Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, kuris dar sykį kartu su „Nuaro“ veterinarijos specialistais apžiūrės šį paukštį, o jeigu viskas gerai – sužieduos ir galėsime vykti šią gražuolę paleisti į laisvę. Reabilitacija bus baigta.

Pelėda mankštinasi sparnus:

Vakarinė mankšta ir 180 laipsnių galimybės:

2017.11.10 Nuostabūs specialistai, mūsų draugai ornitologai iš Tado Ivanausko muziejaus – Saulius Rumbutis bei Deivis Demetavičius lankėsi svečiuose pas mus. Šis vizitas buvo skirtas Raibosios pelėdos apžiūrai. Ji buvo išmatuota, sužieduota. Specialistai pasakojo, kad tokį paukštį gyvą liečia turbūt pirmąjį kartą savo gyvenime.

Dar sykį įvertinus Raibosios pelėdos sveikatos būklę specialistams, buvo priimtas bendras sprendimas, kad ši jau gali grįžti į laisvę. Raiboji pelėda buvo paleista Kaune, nuošalioje ir puikioje vietoje šalia Nemuno. Prieš paleidimą paukštis buvo sužieduotas – ant retos pelėdos kojos puikuojasi LIETUVOS žiedas!

Paleidus pelėdą į laisvę ji puikiai, sklandžiai nuskrido savo keliais. Netoliese skraidęs kiras iš karto sureagavo ir ėmė skelbti pavoju kitiems paukščiams, kadangi Raiboji pelėda savo skrydžiu primena vanagą.

Raiboji pelėda Gyvūnų globėjų asociacijos globoje praleido 3 dienas (2017.11.07-2017.11.10), nes buvo rasta atsitrenkusi į langą. Paleidime dalyvavo Aplinkos apsaugos specialistas Marius, Tado Ivanausko muziejaus ornitologas Deivis bei Gyvūnų globėjų asociacijos savanorė Eglė. Ačiū Jums! Taip pat dėkojame gerb. Sauliui Rumbučiui bei gerb. Selemonui Paltanavičiui už nuoširdų bendravimą bei konsultacijas!

 

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: