Pilkasis Vilkas iš Vilniaus rajono

2017.07.27 į Gyvūnų globėjų asociacijos rankas atkeliavo Pilkojo Vilko jauniklė. Jauniklę perdavė Aplinkos ministerijos specialistai.

Aplinkos ministerijos specialistai gavo informaciją, jog pilietis gyvenantis Vilniaus rajone nelegaliai iš miško parsinešė 4 vilko jauniklius ir šiuo pardavinėja lyg naminius šunelius už ne mažą pinigų sumą – 650€. Specialistams patikrinus šią informacija ši pasitvirtino, tiesa, buvo rasta jau tik 1 patelė.

Pirminės veterinarinės apžiūros metu, buvo nustatyta, jog vilkė sveika, galimas jos amžius – apie 3mėnesiai. Vilkė pirmomis dienomis buvo įsibaiminusi, tačiau vos už kelių dienų pradėjo rodyti savo charakterį, pradėjo maitintis 🙂 Kas tik patvirtino, jog gyvūnas tikrai sveikas.

Pilkieji vilkai yra saugoma rūšis, Lietuvoje jų skaičius laikosi apie 300-400. Gyvūnams valstybių sienos neegzistuoja, todėl neretai vilkai, kaip ir kiti laukiniai gyvūnai, atklysta pasisvečiuoti iš kaimyninių šalių 🙂 Pilkojo vilko patinas gali užaugti iki apie 40kg, o patelė iki apie 30kg. Laisvėje vilkai gyvena apie 6-9 metus, o nelaisvėje išgyvena net apie 16-20 metų.

Nors tai yra saugoma rūšis, tačiau kasmet yra išduodama apie 30 medžioklės leidimų, t.y., kasmet leidžiama sumedžioti apie 30 vilkų, kad būtų reguliuojama jų populiacija. Leidimų skaičius gali kisti atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje.

Laisvėje gyvenantys vilkai nėra tokie pavojingi žmogui. Jį pamatę jie bėga, traukiasi. Nelaisvėje užauginti vilkai yra daug pavojingesnį, kadangi jie nebijo žmogaus. Toks vilkas patekęs į laisvę sukelia rimtą pavojų žmogui. Gaila, bet ir ši vilkė vargu ar galės grįžti į laisvę… Vilkę mūsų veterinarijos specialistai suvakcinavo, suženklino.

2017.11.30 vilkė buvo perduota p. Broniui J., ilgamečiui vilkų draugui.

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: