Pavogti iš gamtos… naminės pelėdos jaunikliai

2 gražuoliai naminės pelėdos jaunikliai atkeliavo į Gyvūnų globėjų asociacijos savanorių rankas. Ach… Taip… Žavūs, mieli ir pūkuoti, ar ne? Na taip… Bet ar juos paėmęs pamastė kokią žalą padarė gamtai? Ir kiek šie jaunikliai turėjo patirti streso per visas keliones, kol pateko pas mus?
Pristatome jų istoriją, kad suprastumėte apie ką eina kalba… Šie pelėdžiukai iškrito iš medžio Alytuje, kuomet jis buvo pjaunamas… Na taip, iš kur gi žmogui žinot, kad būtent tame medyje gyvena tokia šeima? Suprantama. Bet tuomet šie jaunikliai buvo paimti, įdėti į dėžutę ir neaišku kodėl nuvežti į Druskininkus pas žmones auginančius naminius paukščius – vištas, antis, kalakutus. Tai padaręs žmogus manė, kad čia jais bus pasirūpinta, tačiau šie žmonės pasakė, kad pelėdžiukus reikia kuo skubiau grąžinti į tą pačią vietą, kur buvo rasti! (Labai teisingas patarimas!) bet kaip veiksmas vyksta toliau? Žmogus atvežęs juos nepanoro vykti atgal ir šiuos paukščius tiesiog su visa dėžute numetė palei tvorą… Ir išvyko savais keliais… Pasirodo, ne tik katinus ir šunis žmonės mėto… Tuomet p. Jonas dirbdamas savo darbą (profesijos neminėsime šio žmogaus, nes tai šioje situacijoje visiškai nesvarbu) atvyksta į sodybą, prie kurios išmesti šie jaunikliai ir visai netyčia juos randa. Pasiaiškinęs situaciją jis kuo greičiau imasi reikalingų priemonių. Šis puikus žmogus nepatingėjo, rado laiko atvežti šiuos nelaimėlius pas mūsų savanorius į Kauną, nes deja, vežti atgal į Alytų juos buvo per vėlu… Neaišku kiek laiko praėjo nuo jų iškritimo… Neaiški ir tiksli vieta iš kur jie iškrito… O ir medžiai nupjauti… Gal dabar ir pelėdžiukų mamos ten nebėra…


Dar kartą labai prašome visų! Jeigu radote kur nors laukinio paukščio jauniklį, galimai iškritusį iš lizdo, nedelsdami jį įdėkite į dėžutę ir pakelkite į medį! Taip jauniklis saugiai sulauks savo mamos! Taip pat, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, jog ne už ilgo prasidės paukščių mokinimosi skraidyti laikas. Nepulkite straksinčio ant žemės ir negalinčio skristi paukščiuko „gelbėti“ ir gabenti jo mums ar pas artimiausius veterinarijos specialistus. Leiskite paukščiukams išmokti skrist.

Pelėdžiukai 2017m. gegužės 25d. perduoti į Klaipėdos zoologijos sodą.

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: