Paprastasis suopis

fb_img_1471980650778Paprastasis suopis – perintis, migruojantis ir liekantis žiemoti paukštis. Tai viena gausiausių plėšriųjų paukščių rūšis Lietuvoje. Kasmet peri apie 3500-6000 porų.

Dažniausiai paprastieji suopiai apsigyvena įvairių miškų pakraščiuose, o migruodami ir žiemodami apsistoja laukuose.

Apdaro spalvos pasitaiko labai įvairios. Dažniausiai vyrauja tamsiai ruda spalva, o krūtinės ir pilvo sandūroje esti šviesesnė nekontrastinga dėmė. Yra nemažai šviesesnių šios rūšies atstovų, o kai kada pasitaiko paukščių su vyraujančia balsva spalva. Suaugusių paukščių viršus beveik ištisai tamsus – pilkai rudos spalvos, tik dalis dengiamųjų plunksnų kiek šviesesnės.

Suaugusių individų plasnojamųjų ir vairuojamųjų plunksnų galai juodi, todėl skrendančių iš apačios sparnuose ir uodegos gale matoma platoka juoda juosta.

Minta daugiausia smulkiais peliniais graužikais. Grobį stebi tiek skraidydamas bei sklandydamas, tiek ir stebėdamas iš tupėjimo vietos. Tankiai plasnodamas sparnais gali išsilaikyti vienoje vietoje. Grobiui stebėti dažniausiai renkasi elektros stulpus, medžius, ganyklų aptvarus, šieno ir javų kūgius.

Šis paprastasis suopis buvo rastas Pagėgių rajone. Jį radę žmonės sutiko paukštį priglausti ir atgabeni iki Jurbarko. Atvykus mūsų specialistams, nustebome – paukščio likimui neabejingas ir jį priglaudęs žmogus – JUSTINAS DŽIUGELIS su visa savo komanda!  Šis žmogus yra kupinas ne tik vidinės stiprybės, ryžto, kadangi pasiryžo per 23 dienas invalido vežimėliu apkeliauti visą Lietuvą, bet ir kupinas gėrio, supratimo ir atjautos gyvūnams.

fb_img_1471980723927

Veterinarinės apžiūros metu, paaiškėjo, kad suopis nėra patyręs jokių traumų, tačiau dėl neaiškių priežaščių yra nusilpęs, išliesėjęs, neturintis jėgų – visiškai nesipriešino apžiūros metu, judesiai sulėtėję. Veterinarijos specialistų nuomone paukštis galimai apsinuodijęs.

Šiuo metu šis gražuolis yra perduotas laikinai globai, gyvena Šilutės raj. Laikome kumščius, kad greičiau pasveiktų!

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: