Žvirblinė pelėda

dsc_0057Žvirblinė pelėda – perinti ir žiemojanti rūšis. Ši rūšis yra įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą. Tai itin reta rūšis, kasmet Lietuvoje peri viso labo apie 50-150 porų.

Tai mažiausia iš Lietuvoje aptinkamų pelėdų, jos dydis tesiekia apie 15-19cm. Apdaro viršutinė pusė rusvai pilka, išmarginta mažais šviesiais taškeliais. Apačia balta su išilginiais tamsiais dryžiais. Skruostų „vainikai“ tamsūs, jų ribą rodo tik koncentriški šviesių smulkių dėmelių ratai. Rainelės geltonos.

Aktyvi prietemoje, anksti ryte ir net dieną. Žmones prisileidžia arti, patikli. Peri medžių drevėse bei uoksuose, kuriuos miške iškala geniai.

Minta daugiausiai smulkiais žvirbliniais paukščiais ir žinduoliais. Stebėdama galimą grobį dažniausiai tupinėja eglių viršūnėse.

Į Gyvūnų globėjų asociacijos prieglobstį ši unikali pelėda pateko iš Klaipėdos. Ją atgabenusi moteris teigė, jog rado ją užpultą varnų miesto centre. Po veterinarinės apžiūros jokių traumų nebuvo nustatyta, todėl sulaukus tamsaus paros meto ji buvo gražinta į laisvę.

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: