Zoologijos sodo lūšiukui – duotas šansas!

Gyvūnų globėjų asociacijos nariai iš šeštadienio į sekmadienio naktį visiškai atsitiktinai rado straipsnį, jog Kauno Zoologijos sode yra ketinama užmigdyti jaunas lūšies patinas. Lūšiukui vos metai laiko, įtariama, jog jis serga įgimta liga, dėl kurios jis sunkiai valdo galines kojas. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, jog lūšiukas sunkiau jas valdo, tačiau svarbiausias faktas – jis jas valdo! Gyvūnų globėjų asociacijos nariai labai sunerimo – kodėl gyvūnas, kuris jau prisitaikė gyventi su savo negalia, turi būti eutanazuojamas vietoj to, kad būtų gydomas? Kodėl nepatvirtinus iki galo diagnozės, neatlikus visų įmanomų tyrimų, renkamasi tokia žiauri, tačiau greitesnė išeitis?

Iš mirties nagų esame išplėšę ne vieną gyvūną, gelbėję į nelaimę patekusį ne vieną gyvūną netgi rizikuodami savo gyvybe – todėl kovoti už šios lūšies gyvybę buvo natūralus mūsų sprendimas.

Asociacijos nariai sunkiai išlaukė sekmadienio ryto, bet vos sulaukę, griebėsi telefonų bandydami susisiekti su Zoologijos sodu ir kitomis atsakingomis institucijomis. Informacijos gauti pavyko labai mažai – lūšiukas serga, sunkiai valdo galines kojas, tačiau gyventi jis gali, gali prisitaikyti…Suskubome pasiūlyti savo pagalbą, pasisiūlėme perimti lūšiuką gydymui, prisidėti ieškant jam tinkamos globos.

Mūsų aktyvių narių parodytas dėmesys suveikė – pirmadienį surengtame Aplinkos apsaugos ministerijos susirinkime, buvo nuspręsta uždrausti lūšį migdyti. Pabendravus su Zoologijos sodu dėl tolimesnių veiksmų lūšies klausimu, buvome patikinti, kad jam bus atlikti tolimesni būtini tyrimai, kad būtų galima išsiaiškinti tikslę negalios priežastį ir paskirti gydymą.

Kova už lūšiuko gyvybę – laimėta. Visuomenę kviečiame nuolat sekti lušies būklę ir Zoologijos sodo veiksmus.

O štai kita Zoologijos sodo gyventoja Lūšis su savo jau paaugliuku lūšiuku, tingiai guli ir stebi lankytojus.

lusiukas

Straipsnis paskatinęs imtis veiksmų:

http://www.alfa.lt/straipsnis/50088288/istatymu-pinkles-zoologijos-sodui-nebetinkancia-lusi-uzmigdyti

Reportažas apie lūšiuką:

http://tv.lrytas.lt/?id=14761933431475885471

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: