Gyvūnai

Svarbi informacija!

DĖMESIO! Dėkojame visiems, kurie skiriate mums savo 2% bei dalinamės informacija:   „Informuojame Jus, kad pasikeitė prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms (FR0512 forma, toliau — Prašymas) pateikimo tvarka. Nuo 2020 m. sausio 1 d. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau — VMI) Elektroninio… Read more »

Paukštvanagis iš Panemunės

Gražuolis jaunuolis Paukštvanagis į mūsų globą pateko iš Panemunės (Kaunas). Žmonės jį rado kaip galima atsitrenkusį į langą. Palaikė paukštį per naktį, tačiau šis paukštis visai nenorėjo skristi ir kitą dieną – jis tik šuoliavo. Apžiūrėjus veterinarijos specialistams traumų taip ir nebuvo nustatyta. Nusprendėme dar naktelę palaikyti. Paukštis gerai jautėsi, buvo aktyvus, noriai maitinosi, mankštino… Read more »

Artėjant šalčiams svarbu žinoti

Yra nemažai geraširdžių žmonių, kurie laisvu laiku šeria vandens paukščius. Norime priminti, kad šiems paukščiams mitybai tinka batonas, balta duona, įvairūs grūdai. Ne itin tinka – bandelės su džemais ir kitais priedais. BEJE! Labai svarbu! Jeigu jau pradėjo šį puikų darbą (šerti paukščius) – nenustokite. Ypač atėjus šaltąjam sezonui. Kodėl? Todėl, kad šie paukščiai pripranta… Read more »

Lūšiai reikia pagalbos!

2017.11.07. Šiandien ryte Gyvūnų globėjų asociacija gavo pranešimą, kad Kėdainių rajone esančiame Tremtinių miestelyje per laukus keliauja lūšis smarkiai šlubuodama. Pakeliauja ir gulasi… Vėl atsistoja, paeina ir gulasi. Mūsų savanorė suskubo šiam gyvūnui į pagalbą. Atvykus, užtrukome kol lūšį suradome, vėliau – kol lūšį pavyko sugauti ir saugiai patalpinti į transportavimo dėžę. Besivaikant lūšį buvo… Read more »

Rudoji voverė

Rudosios voverės jauniklis atkeliavo iš mūsų draugų Buivydiškių veterinarijos klinikos, į kurią buvo pristatytas geros valios žmonių, nes buvo rastas besiblaškantis šalia žuvusios savo mamos… Jaukus voveriukas užaugo. Gavo vardą Rududu ir šiuo metu puikiai gyvena Kauno Zoologijos sode. Užsukite kada aplankyti!

Pilkasis Vilkas iš Vilniaus rajono

2017.07.27 į Gyvūnų globėjų asociacijos rankas atkeliavo Pilkojo Vilko jauniklė. Jauniklę perdavė Aplinkos ministerijos specialistai. Aplinkos ministerijos specialistai gavo informaciją, jog pilietis gyvenantis Vilniaus rajone nelegaliai iš miško parsinešė 4 vilko jauniklius ir šiuo pardavinėja lyg naminius šunelius už ne mažą pinigų sumą – 650€. Specialistams patikrinus šią informacija ši pasitvirtino, tiesa, buvo rasta jau… Read more »

Baltųjų gandrų šeimos sėkmės istorija

Dalinamės istorija, kuri puikiai iliustruoja, kaip specialistų patarimų klausymas, šiek tiek savo darbo įdėjimas gali padaryti stebuklus! Švenčionėliuose per audrą lūžo medis ir griūdamas sutraiškė namuką, o tame medyje buvęs gandralizdis su gandriukais atsidūrė name. Sodybos gyventojai susisiekė su Gyvūnų globėjų asociacija. Žmonės atidžiai išklausė veterinarijos gydytojos Jurgitos Gustaitienės patarimų ir štai – rezultatas. „Daug… Read more »

Briedės gelbėjimo operacija Kaune

2017m.  gegužės 25d. gausios Gyvūnų globėjų asociacijos savanorių pajėgos visą dieną vykdė briedės gelbėjimo operaciją A. Šančiuose, Kaune. Briedė buvo atšuoliavusi į karinę teritoriją, o išėjimo niekaip negalėjo rasti, nes teritorija iš vidaus apsupta specialiom pjaunančiom vielom. Visą dieną bandėme šią jaunuolę išvaduoti iš teritorijos ir grąžinti į laisvę, kol galiausiai po 7 valandas trukusios… Read more »

Pavogti iš gamtos… naminės pelėdos jaunikliai

2 gražuoliai naminės pelėdos jaunikliai atkeliavo į Gyvūnų globėjų asociacijos savanorių rankas. Ach… Taip… Žavūs, mieli ir pūkuoti, ar ne? Na taip… Bet ar juos paėmęs pamastė kokią žalą padarė gamtai? Ir kiek šie jaunikliai turėjo patirti streso per visas keliones, kol pateko pas mus? Pristatome jų istoriją, kad suprastumėte apie ką eina kalba… Šie… Read more »

Briedžiukas Sausis

Gyvūnų Globėjų Asociacija gelbėjo Minijos upėje skendusį briedžio jauniklį. Briedžiukas buvo atgabentas į LSMU Veterinarijos Akademijos stambiųjų gyvūnų kliniką. Pirminė diagnozė: Briedžiui išniręs šlaunikaulis, galimi raiščių ir sąnario kapsulės trūkimai. Bet kadangi gyvūnas jaunas ir laukinis gyvūnų globėjų asociacija su specialistais priėmė sprendimą dėti visas pastangas gyvūną gydant. Visgi briedžiukas Sausis neišgyveno. Labai dėkojame visiems… Read more »

Dėmesio! Svarbi informacija

DĖMESIO! Radus negyvą vandens paukštį praneškite apie jį VMVT specialistams! Visą parą nemokamas tel. 8 800 40403 Daugiau informacijos:   http://kaunas.kasvyksta.lt/2017/02/28/sveikata/demesio-kaune-uzfiksuotas-pirmas-pauksciu-gripo-atvejis/

Gandrų rojus – Vakarų Lietuvos globos namai

Vakarų Lietuvos globos namai – tikras gandrų rojus! Klaipėdoje įsikūrusiuose Vakarų Lietuvos gyvūnų globos namuose gandrai gyvena lyg SPA kurorte 🙂 Puiki aplinka, puikus kolektyvas taip sugeba rūpintis šiais paukščiais, kad jie netgi parsiskraidina atgal savo „antrąsias puses“ 🙂   Daugiau informacijos skaitykite: http://m.klaipeda.diena.lt/naujienos/ivairenybes/gamta/gyvunu-globos-namuose-ziemojanciu-gandru-isdaigos-789593

Gulbė giesmininkė… padengta mazutu?

Turbūt visi esate matę gulbę, kuri balta kaip sniegas, kuri plaukioja ar skraido ir stebina mus savo grožiu bei grakštumu. O ar esate matę taip atrodantį paukštį? Ar bandėte kada atlikti šį darbą, jog ji vėl būtų panaši jau ne į bjaurųjį ančiuką, o virstų įstabaus grožio gulbe ir vėl? O mums teko… Visas Klaipėdos… Read more »

Mažasis apuokas

Mažasis apuokas – pati dažniausia pelėdų rūšis Lietuvos krašte. Kasmet peri apie 3000 – 7000 porų. Rudenį (spalio – lapkričio mėn.) prasideda šių paukščių migracija, kurios metu paukščiai kartais telkiasi į būrius iki kelių dešimčių paukščių. Apuokas yra mūsų kraštų gyventojas, tad jis čia peri, žiemoja – yra pastebimas ištisus metus. Į Gyvūnų globėjų asociacija mažasis… Read more »

Paprastasis suopis

Į Gyvūnų globėjų asociacijos globą pateko paprastasis suopis. Sprendžiant pagal spalvinę gamą vyraujančia šio paukščio plunksnuose – suopis jau yra senyvo amžiaus. Paukštis žieduotas, pagal žiedą žinome, jog suopis „emigravo“ į Lietuvą iš Lenkijos, Gdansko. Suopis buvo rastas Vikonių kaime, Anykščių rajone. Veterinarinės apžiūros metu traumų nenustatyta – paukštis išliesėjęs. Tikėtina, jog kurį laiką badavo,… Read more »

Jūrinis erelis

Jūrinis erelis yra vienas didžiausių paukščių Lietuvos padangėje. Ši rūšis yra įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą, kadangi kasmet viso labo stebima apie 80 – 100 perinčių porų. Nors ir mažai perinčių porų, tačiau būklė šios populiacijos yra palanki, kadangi ereliai įsikuria vis naujose vietose. Šis didingas paukštis į Gyvūnų globėjų asociacijos globą pateko iš Vilniaus… Read more »

Zoologijos sodo lūšiukui – duotas šansas!

Gyvūnų globėjų asociacijos nariai iš šeštadienio į sekmadienio naktį visiškai atsitiktinai rado straipsnį, jog Kauno Zoologijos sode yra ketinama užmigdyti jaunas lūšies patinas. Lūšiukui vos metai laiko, įtariama, jog jis serga įgimta liga, dėl kurios jis sunkiai valdo galines kojas. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, jog lūšiukas sunkiau jas valdo, tačiau svarbiausias faktas – jis… Read more »

Paprastasis suopis

Paprastasis suopis – perintis, migruojantis ir liekantis žiemoti paukštis. Tai viena gausiausių plėšriųjų paukščių rūšis Lietuvoje. Kasmet peri apie 3500-6000 porų. Dažniausiai paprastieji suopiai apsigyvena įvairių miškų pakraščiuose, o migruodami ir žiemodami apsistoja laukuose. Apdaro spalvos pasitaiko labai įvairios. Dažniausiai vyrauja tamsiai ruda spalva, o krūtinės ir pilvo sandūroje esti šviesesnė nekontrastinga dėmė. Yra nemažai… Read more »

Nendrinė lingė

Nendrinė lingė – tai yra perinti, migruoji, tačiau retsykiais atsitiktinai liekanti žiemoti rūšis. Kasmet Lietuvoje peri apie 2500 – 3500 porų. Pilkšvai –melsvų ir  rusvų spalvų patinai pastebimai mažesni už tamsiai rudas, su gelsvu sprandu ir viršugalviu pateles. Nendrinės lingės – grakštūs  ir, lyginant su kitais ne lingių genties Europos plėšriaisiais,  ilgakojai paukščiai. Aplink akis… Read more »

Čiurlys – oro paukštis

Čiurliai yra perinti, migruojanti rūšis. Paprastai šie paukščiai pastebimi gegužės – rugpjūčio mėnesiais. Tai gana paplitęs ir įprastas visoje šalyje paukštis. Lietuvoje kasmet peri 50 000-100 000 porų. Dažniausiai čiurliai peri miestuose ir gyvenvietėse, tačiau aptinkamas ir toliau nuo gyvenviečių, net atvirose miškų ir pelkių erdvėse.

Vandens Paukščiai

Žmonės labai mėgsta pašerti vandens paukščius – vaikams tai atrakcija, suaugusiems ir smagu, kuomet gražuolis paukštis priplaukia arčiau palesti. Tačiau šerti šiuos paukščius reikia atsakingai. Juos šerti reikia ne šiltuoju sezonu, o žiemos laikotarpiu, kuomet vandens telkiniai yra užšalę ir tuomet šiems paukščiams prasideda bado laikotarpis…

Masiškiausia gyvūnų eisena

Spalio 4-tąją dieną vykusią Pasaulinę gyvūnų dieną, šiais metais Gyvūnų globėjų asociacija nutarė paminėti taip, kaip prieš 15 metų – 1997m. Spalio 4d. Vyko „Masiškiausia gyvūnų eisena“, kurios metu buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas (175 gyvūnai eisenoje). Renginys įvykos šių metų spalio 20 – ąją dieną.

Kraunasi ...
+
Rasta: